Ivana Abramović

IVANA ABRAMOVIĆ - trener

Ivana je počela igrati tenis sa sedam godina. Bila je državna prvakinja u svim kategorijama. S petnaeset godina bila je 2. u Europi u kategoriji do 16. godina na ETA turnirima.

Na juniorskim turnirima u organizaciji ITF-a, bila je najbolje rangirana kao 10. igračica na svjetskoj juniorskoj rang listi. Navedeni rezultat je ostvarila već sa šesnaest godina.

U profesionaloj seniorskoj kategoriji bila je 130. na svjetskoj WTA listi. Sudjelovala je na svim Grand Slam turnirima, a na Wimbledonu je ostvarila najbolji rezultat gdje je prošla kvalifikacije i igrala sa prvom tenisačicom svijeta Amelie Mauresmo.

Uz navedene sportske uspjehe Ivana je završila fakultet te MBA studij. Danas je vrlo uspješna u poslovnom svijetu. U Londonu je stekla profesionalnu trenersku licencu – Highest Level Professional Coach.

Ivana je 2007. godine u pojedinačnoj kategoriji osvojila brončanu medalju na Univerzijadi u Bangkoku, te brončanu medalju u paru sa sestrom Marijom.